تبلیغات
مرز آشتی ؟ - آزمون ورودی و پذیرش کارآموزان وکالت دادگستری سال 1388
مرز آشتی ؟
معلم نفس خود و شاگرد وجدان خویش باشید.

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

آزمون ورودی و پذیرش کارآموزان وکالت دادگستری سال 1388

آگهی آزمون پذیرش متقاضیان پروانه كارآموزی وكالت كانونهای وكلای دادگستری ایران سال ۱۳۸۸

 كانونهای وكلای دادگستری ایران (عضو اتحادیه سراسری كانون های وكلای دادگستری ایران) متشكل از كانون وكلای دادگستری مركز- آذربایجان شرقی – فارس و كهكیلویه و بویراحمد- اصفهان و چهارمحال و بختیاری- آذربایجان غربی – مازندران– خراسان رضوی, شمالی و جنوبی - گیلان- قزوین- خوزستان و لرستان- كرمانشاه وایلام- همدان - قم - كردستان -گلستان – اردبیل – مركزی- بوشهر و زنجان از طریق آزمون كتبی و طبق مقررات و قانون كیفیت اخذ پروانه وكالت مصوب سال ۱۳۷۶به تعداد مورد نیاز به شرح ذیل و با توجه به موارد زیر كارآموز وكالت می پذیرند.


۱ - تعداد پذیرش كارآموز به تفكیك هر كانون:

۱ - مركز شامل استانهای تهران، سمنان، یزد، كرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان جمعا ۶۰۴نفر
        
۲- آذربایجان شرقی ۱۵۰ نفر

۳- فارس و كهكیلویه و بویراحمد جمعاً ۱۵۰ نفر
        
۴-اصفهان و چهارمحال و بختیاری جمعاً ۱۵۰ نفر
        
۵- آذربایجان غربی ۷۲نفر
        
۶- مازندران ۵۰ نفر
        
۷- خراسان رضوی, شمالی و جنوبی جمعاً ۱۲۵ نفر
        
۸- گیلان ۵۰نفر

۹- قزوین ۵۰ نفر

۱۰- خوزستان و لرستان ۵۰ نفر
                
۱۱- كرمانشاه و ایلام جمعاً ۱۰۰ نفر
        
۱۲-همدان ۲۰نفر

۱۳- قم ۳۰نفر

۱۴- كردستان ۱۵ نفر
        
۱۵- گلستان ۶۰ نفر
        
۱۶- اردبیل ۴۰ نفر

۱۷- مركزی (اراك ) ۲۵ نفر

۱۸- بوشهر ۸۰ نفر

۱۹- زنجان ۴۵ نفر

        
(ظرفیت های اعلام شده با احتساب سهمیه ایثارگران میباشد.)

۲- مواد امتحانی

آزمون،كتبی و به صورت تستی و ضرائب دروس آن به شرح ذیل میباشد:

ردیف - نام دروس - ضریب

۱ - حقوق مدنی – ۳

۲- آیین دادرسی مدنی – ۳

۳- حقوق جزای عمومی و اختصاصی - ۲

۴ - آیین دادرسی كیفری – ۲

۵- حقوق تجارت – ۲

۶- اصول استنباط حقوق اسلامی - ۱


۳- شرایط شركت در آزمون و اخذ پروانه كارآموزی وكالت:

۱-۳ – تابعیت جمهوری اسلامی ایران.

۲-۳ – دارا بودن دانشنامه لیسانس یا بالاتر حقوق (از دانشكده های حقوق داخل یا خارج كشور كه مورد تایید وزارت علوم,تحقیقات و فن آوری باشد)یا دانشنامه لیسانس فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح.

تبصره : كسانی كه فاقد مدرك كارشناسی حقوق, فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح بوده و فقط دارای مدارك بالاتر آن هستند حق شركت در آزمون را ندارند بنابراین از ارائه مدارك بالاتر به جز مدارك كارشناسی عنوان شده خودداری نمایند.

۳-۳– سن داوطلبان در زمان ثبت نام جهت شركت در آزمون نباید بیش از ۵۰ سال باشد.

۴-۳ – برای اشخاصی پروانه كارآموزی صادر می شود كه دارای شرایط مندرج در قوانین و مقرات ناظر بر وكالت باشند.

۴– مدارك مورد نیاز جهت ثبت نام:

۱ - ۴ – اسكن تصویر مدرك تحصیلی لیسانس، منطبق با بند۲-۳ و تبصره آن، بدون حاشیه‌های زاید و با فرمت jpg و با سایز حدود ۵۹۵ در ۸۴۲ pixels و با وضوح تصویری ۷۲ dpi .

تبصره: متقاضیان از اسكن گواهی تعداد واحدهای گذرانده شده خودداری نمایند زیرا فقط گواهی فارغ التحصیلی یا دانشنامه مبنای مجوز شركت در آزمون می باشد بنابراین دانشجویان ترم آخر و كسانی كه در گواهی صادر شده توسط دانشگاه مربوط در مورد آنها كلمه''فارغ التحصیل'' قید نگردیده باشد حق شركت در آزمون را نخواهند داشت.

۲- ۴ - اسكن تصویر كارت پایان خدمت یا معافیت دائم یا معافیت تحصیلی در مقاطع كارشناسی ارشد، دكترا یا حوزوی بدون حاشیه‌های زاید و با فرمت jpg و با سایز حدود ۲۱۳ در ۳۱۲ pixels و با وضوح تصویری ۷۲ dpi .

تبصره : دانشجویان ذكور مقطع كارشناسی ارشد ورودی سال ۱۳۸۷ به بعد و دانشجویان مقطع دكتری ورودی سال ۱۳۸۶ به بعد در صورت ارائه اصل گواهی اشتغال به تحصیل با ذكر سال ورود در گواهی مذكور می توانند در آزمون ورودی شركت نمایند. (لیكن به هر حال تسلیم پروانه وكالت پایه یك به افراد مشمول این تبصره پس از پایان دوره كارآموزی منوط به ارائه كارت معافیت دائم یا پایان خدمت خواهد بود).

۳-۴- واریز مبلغ ۳۵۰۰۰۰ریال به حساب شماره ۲۰۸۰۰۰بانك تجارت شعبه سعدی شمالی (قابل پرداخت در كلیه شعب بانك تجارت سراسر كشور)به نام اتحادیه سراسری كانونهای وكلای دادگستری ایران .

۴-۴- اسكن عكس متقاضی

داوطلبان محترم می‌بایست تصویر عكس خود را كه در سال جاری گرفته شده باشد، در اندازه های ۴×۳ یا ۴×۶ جهت اسكن، بدون حاشیه‌های زاید و با فرمت jpg و با سایز حداقل ۲۰۰ در ۳۰۰ تا حداكثر ۳۰۰در ۴۰۰ pixels تهیه نمایند و حجم فایل تهیه شده نباید از ۷۰ كیلو بایت بیشتر شود. همچنین تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر و هر گونه منگه باشد. حتی الامكان عكس ها سیاه و سفید یا در صورت رنگی بودن دارای زمینه سفید باشد.

۵- ۴- گواهی ایثارگری در خصوص ایثارگران:

متقاضیان سهمیه ایثارگری باید اصل گواهی ایثارگری صادره از مرجع صالح را كه بر یكی از موارد ذیل منطبق باشد حداكثر تا تاریخ۲۲/۷/۸۸ به نشانی اتحادیه سراسری كانونهای وكلای دادگستری ایران واقع درتهران، میدان آرژانتین، خ زاگرس، شماره۳، كانون وكلای دادگستری، طبقه سوم، اتاق ۳۸ ارسال نمایند.

به موجب ماده ۳ قانون كیفیت اخذ پروانه وكالت مصوب سال ۱۳۷۶ ایثارگران عبارتند از:

الف- كسانی كه شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه جنگ را داشته ( حداكثر تا تاریخ ۳۱/۶/۶۷) یا در اسارت دشمن بوده اند.

ب- جانبازان ۲۵ درصد به بالا.

ج- بستگان درجه اول شهداء و جانبازان بالای ۵۰ درصد .

تبصره۱: بستگان درجه اول عبارتند از: پدر,مادر و اولاد

تبصره۲: به موجب ماده ۳ قانون كیفیت اخذ پروانه وكالت مشمولین استفاده از سهمیه ایثارگران فقط موارد سه گانه فوق هستند بنابراین متقاضیان از ارائه مدارك غیر از موارد اعلام شده خودداری نمایند.صدور گواهی باید در سال ۱۳۸۸ باشد (به گواهی های سنوات گذشته ترتیب اثر داده نمی شود).

تبصره ۳: سهمیه ایثارگری پس از ارسال مدارك متقاضی به اتحادیه و تایید آن توسط اتحادیه اعمال خواهد شد. بنابراین صرف اعلام متقاضی در فرم ثبت نام (ازطریق اینترنت) برای اعمال سهمیه كافی نخواهد بود.

۵ – نحوه ثبت نام و توزیع كارت ورود به جلسه و تاریخ آزمون

۱- ۵ – ثبت نام از متقاضیان ازطریق اینترنت و سایت سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی www.sanjesh.org از روزچهارشنبه مورخ ۱۵/۰۷/۸۸ لغایت روزچهارشنبه مورخ ۲۲/۰۷/ ۸۸ خواهد بود.

۲- ۵- نحوه توزیع كارت ورود به جلسه آزمون یك هفته قبل از تاریخ آزمون اعلام خواهد شد.

۳- ۵– آزمون در مركز كانونی كه متقاضی انتخاب كرده است برگزار می شود. نشانی محل برگزاری آزمون هنگام توزیع كارت اعلام خواهد شد.

۴- ۵- تاریخ آزمون روز جمعه مورخ ۰۶/۰۹ /۱۳۸۸ می باشد.

۶- تذكرات لازم:

۱- ۶- متقاضیان باید قبل از تاریخ شروع ثبت نام ازطریق اینترنت، نسبت به اسكن مدارك با فرمت و مشخصات اعلام شده در بند۴ این آگهی اقدام نمایند.

۲- ۶ - مدت ثبت نام اینترنتی از تاریخ شروع، یك هفته بوده و به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.

۳- ۶ - متقاضیان باید اصول مدارك اسكن شده را نزد خود نگه داشته ودرزمان توزیع كارت ورود به جلسه آزمون وهمچنین در صورت پذیرفته شدن به همراه سایر مداركی كه اعلام خواهد شد به كانون مربوط ارائه نمایند.

۴-۶ - چنانچه متقاضیان بیش از یك بار نسبت به ثبت نام اقدام نمایند به هیچ یك از ثبت نامها ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۵- ۶- هزینه واریزی ثبت نام به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.

۶- ۶ - متقاضیان باید در پایان ثبت نام از اطلاعات وارد شده پرینت تهیه نموده و در هنگام توزیع كارت و درصورت قبولی به كانون مربوط ارائه نمایند. چنانچه اطلاعات اعلام شده توسط متقاضی در هنگام ثبت نام اینترنتی با آگهی آزمون منطبق نبوده و غیر واقعی باشد حتی درصورت قبولی از ثبت نام آنان جلوگیری به عمل آمده و قبولی آنان كان لم یكن تلقی می گردد.

۷- ۶ – صدور كارت جهت شركت در آزمون دلیل تایید هیچ یك از مدارك داوطلب از طرف كانونهای وكلا یا سازمان سنجش نیست. بنابراین صرف قبولی در آزمون و درج نام متقاضی در ردیف پذیرفته شدگان، هیچ حقی برای كسی ایجاد نخواهد كرد..

۸- ۶- صدور هرگونه اطلاعیه درخصوص آزمون فقط در سایت اتحادیه سراسری كانون های وكلای دادگستری ایران( www.iranbar.org) و روزنامه اطلاعات معتبر خواهد بود.

۹- ۶ - با توجه به زمان پیش بینی شده برای آماده نمودن مدارك ثبت نام تاكید می شود در روزهای آغازین پس از انتشار این آگهی نسبت به تهیه مدارك مورد نیاز اقدام شود تا در هنگام ثبت نام از طریق اینترنت برای متقاضیان از نظر زمانی مشكلی ایجاد نگردد.


كد كانونها وعنوان كانونها:

۱- كانون وكلای دادگستری مركز

۲- كانون وكلای دادگستری آذربایجان شرقی        

۳- كانون وكلای دادگستری فارس و كهكیلویه و بویراحمد
        
۴- كانون وكلای دادگستری اصفهان و چهارمحال بختیاری        

۵ - كانون وكلای دادگستری آذربایجان غربی
        
۶ - كانون وكلای دادگستری مازندران

۷ - كانون وكلای دادگستری خراسان رضوی ، شمالی و جنوبی
        
۸ - كانون وكلای دادگستری گیلان        

۹ - كانون وكلای دادگستری قزوین

۱۰ - كانون وكلای دادگستری خوزستان و لرستان         

۱۱ - كانون وكلای دادگستری كرمانشاه و ایلام        

۱۲ - كانون وكلای دادگستری همدان
        
۱۳ - كانون وكلای دادگستری قم

۱۴- كانون وكلای دادگستری كردستان        

۱۵ - كانون وكلای دادگستری گلستان        

۱۶ - كانون وكلای دادگستری اردبیل        

۱۷- كانون وكلای دادگستری مركزی (اراك )        

۱۸ - كانون وكلای دادگستری بوشهر

۱۹- كانون وكلای دادگستری زنجان

 پاسخ برخی از مهم ترین سوالات داوطلبان آزمون ورودی ۱۳۸۸

 هر چند متن آگهی ثبت نام آزمون ورودی سال ۱۳۸۸ كانون های وكلای دادگستری كاملاً روشن و خالی از ابهام است ، اما به لحاظ طرح سوالات مشابه در چند مورد خاص كه حكایت از وجود ابهاماتی برای داوطلبان گرامی دارد ، در این موارد توضیح داده می شود :

الف ) مدرك كارشناسی

•سوال من در رابطه با بند مدارك آگهی آزمون كار آموزی وكالت می باشد در قسمت اسكن تصویر
مدرك لیسانس باید اصل مدرك اسكن شود یا اسكن كپی مدرك هم كفایت می كند ؟

پاسخ : اسكن مدارك چه از روی اصول ، چه از روی كپی آن صورت گیرد نتیجه آن یكی است . بنابراین متقاضیان باید مدارك خود را اسكن نموده و در روز توزیع كارت ورود به جلسه آزمون اصول مدارك را ارائه نمایند.


•در گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان مقطع كارشناسی ارشد كه بجای مدرك پایان خدمت جهت
شركت در ازمون وكالت ارائه می گردد ، مخاطب گواهی كانون مورد نظر داوطلب باید باشد یا '' اتحادیه سراسری كانون های وكلای دادگستری ایران '' ؟


پاسخ : گواهی ترجیحاً باید برای اتحادیه سراسری كانون های وكلای دادگستری ایران باشد ولی صدور آن به نام كانون مورد نظر متقاضی یا به نام سازمان سنجش نیز بلامانع است.


سوال: دانشجوی سال اخر رشته حقوق میباشم ایا حق شركت درازمون را دارامی باشم وایا فارغ التحصیلانی كه هنوز مدرك انها صادرنشده چطور؟

پاسخ: دانشجویان ترم آخر، اجازه شركت در آزمون را ندارند و اما كسانیكه فارغ التحصیل شده اما گواهینامه موقت یا دانشنامه آنان صادر نشده، میتوانند با مراجعه به دانشگاه و اخذ گواهی كه تاریخ فارغ التحصیلی در آن قید گردیده باشد، در آزمون ثبت نام نماید.ب ) نظام وظیفه

•اینجانب در تاریخ ۱/۵/۱۳۸۸ دوره خدمت وظیفه
خود را به پایان رسانده ام اما مراحل صدور كارت پایان خدمت
این جانب طی نشده و كارت پایان خدمت هنوز حاضر نگردیده است.
آیا اینجانب می توانم با ارائه گواهی پایان خدمت از یگان خدمتی در آزمون اتحادیه شركت نمایم؟

پاسخ : متقاضیان ذكوری كه خدمت وظیفه آنان به پایان رسیده ویا معافیت آنان مسجل شده است می توانند با گواهی صادره توسط مرجع ذیصلاح و اسكن آن از طریق اینترنت ثبت نام نمایند ، ولی در هر حال كارت ورود به جلسه افراد مذكور در روزهای تعیین شده برای توزیع كارت فقط و منحصراً با ارائه اصل كارت معافیت یا پایان خدمت كه تاریخ صدور آن پیش از تاریخ۶/۹/۱۳۸۸ باشد به ایشان تسلیم خواهد شد .

 این آگهی از سایت اتحادیه کانونهای وکلای دادگستری ایران  http://iranbar.org/ گرفته شده است.

درباره وبلاگ

سلام
به وبلاگ من خوش اومدین،
من فارغ التحصیل رشته حقوقم،قصد دارم مطالب و مقالات حقوقی ونیز مطالبی درمورد دانشگاه، فرهنگ ومطالبی هم که جالب و خواندنی باشه رو در این وبلاگ درج کنم.امیدوارم که این مطالب برای شما مفید واقع شوند وخوشحال خواهم شد که نظر شما رو در قسمت نظرات ببینم.

با تشکر
مدیر وبلاگ : اسعد رازیان

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • کدام یک از مشاغل زیر مورد علاقه شماست؟


نویسندگان

وبلاگ
title

تصویر روز

چت روم

چت روم