تبلیغات
مرز آشتی ؟ - بگذارید حلبچه آخرین سمفونی سیاه قرن باقی بماند !
مرز آشتی ؟
معلم نفس خود و شاگرد وجدان خویش باشید.

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

بگذارید حلبچه آخرین سمفونی سیاه قرن باقی بماند !

عمر خاور با کودک شیرخوارش سمبل بمباران حلبچه

با آمدن اسفند ، بجای انتظار بنفشه بر لب جویبار های حلبچه، در انتظار یاد واره و شیون بر گورستان مردان و زنان و کودکان قتل عام شده ایم .
حکایت این قصه درد و رنج را دو نسل گذشته خوب میدانند . رویا های بچه های خفه شده حلبچه آزارمان میدهد . نازایی دختربچگان آنسال و عروسان سیاه بخت امروزی و آلوده شدن خونشان به انواع سموم شیمیایی ،خود حدیث دیگریست .
آنچه در حلبجه و سردشت و دیگر نقاط کردستان گذشت ، سیمای بربریت و توحش یک سیستم فاشیستی تمام عیار و نژاد پرستانه بود که ظاهرآ ،، صدام حسین ،، و یاران بی کفایت و جنایتکارش هر گز به عواقب کرده های خود نیاندیشیده بودند .

درتاریخ 16تا17مارس سال 1988برابر با 25 اسفندماه سال 66، ،50 فروند از جنگنده های ارتش دردمنشانه بعثی عراق که محموله هریک از این جنگنده ها چهار بمب شیمیایی بود به دستور صدام جنایتکار ،شهر حلبچه از شهرهای کردستان عراق راکه در 10-15 کیلومتری مرزایران و 225 کیلومتری شمال شرقی بغداد واقع شده است رابمباران شیمیایی کرد.

ازجمعیت نزدیک به 80هزار نفری این شهر که اکثریت آنها کرد بودند ، 5هزارتن براثر بمباران جان باخته و7 هزارتن دیگر مجروح شدند.

بعدازجنگ جهانی اول وبمباران شیمیایی هیروشیما ،صدام دراقدامی جنایتکارانه  دست به استفاده ازوسیع ترین جنگ افزارهای شیمیایی زد وعلیرغم امضای  پروتکل زنو (منع استفاده ازسلاح های  سمی)نخستین جنایت  هولناک  قرن را به نام خویش به ثبت رساند.

کودکان ،زنان وسالخوردگان شهر بی دفاع حلبچه درمه ای ازگازهای خردل ،کابون ،وی اکسن وسیانور بی رحمانه

درقربانگاهی که صدام با کمک دولتهای غربی ومعامله گر هلندی فرانس فان آنرات مهیا ساخته بود.،جان دادند.

خبرگزاری فرانسه ،حلبچه را پس ازبمباران شیمیایی ،شهری منجمد وساکن خواند که به خوابی عمیق فرو رفته است.

نیویورک تایمز این عمل را از هرجهت وبه هر مفهوم یک جنایت جنگی دانست که با انکارهای سست ورسمی عراق وعذر وبهانه های غیر رسمی درمورد استفاده از یک سلاح ناجوانمردانه درآمیخته است.

بی بی سی رادیو دولتی انگلستان گزارش داد:یک دکتر بلژیکی ویک دکتر هلندی ازسازمان بهداشت بین المللی موسوم به پزشکان بدون مرز ویک متخصص مسائل شیمیایی به اتفاق آراء تایید کردند که درحلبچه ومناطق اطراف آن علیه مردم غیر نظامی ازسلاحهای شیمیایی استفاده شده است.

همه میدانند که ظلم و عداوت کور و نژاد پرستانه ، فرجامی ندارد و بقاء حکومتها همیشگی نیست، پس چرا از تایخ نمی آموزند! امیدواریم دیگر شاهد چنین جنایتهای نباشیم

و به قول "ساموئل ریچاردسون" :

 بگذارید حلبچه آخرین سمفونی سیاه قرن باقی بماند.

 

درباره وبلاگ

سلام
به وبلاگ من خوش اومدین،
من فارغ التحصیل رشته حقوقم،قصد دارم مطالب و مقالات حقوقی ونیز مطالبی درمورد دانشگاه، فرهنگ ومطالبی هم که جالب و خواندنی باشه رو در این وبلاگ درج کنم.امیدوارم که این مطالب برای شما مفید واقع شوند وخوشحال خواهم شد که نظر شما رو در قسمت نظرات ببینم.

با تشکر
مدیر وبلاگ : اسعد رازیان

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • کدام یک از مشاغل زیر مورد علاقه شماست؟


نویسندگان

وبلاگ
title

تصویر روز

چت روم

چت روم